Prakticky

Posted by in Nezařazené

V tomto článku se pokusíme zodpovědět některé z mnoha zvídavých otázek. Další dotazy můžete psát do komentů 🙂

Spaní

Spíme v autě. Spíme na předních sedačkách. Dvakrát jsme se natáhli v kufru přes skopené zadní sedačky. Dvě noci jsme strávili ubytovaní ve Villa Ballstad v posteli, která byla moc měkká a tak jsme se shodli, že v autě je to lepší. Jednou jsme si postavili stan na hřebeni hory Reinebringen. A jednou jsme spali ve volně přístupné chatičce ve Švédsku na zemi. Nyní jsme ubytováni v chatičce v kempu.

DSC_4471

Spaní v autě

DSC_4446

Spaní ve stanu

 

 

tromso-3008

Spaní v chatce

DSC_4705

Spaní v chatce v kempu

 

 

 

 

 

 

Jídlo

Na vaření všeho používáme jeden hliníkový ešus ze kterého i jíme a pijeme kafe. Vaříme na plynovém vařiči, poslední dobou kvůli větru a dešti vaříme hlavně v autě. Manželka vaří, společně jíme a manžel myje nádobí, protože mu to jde lépe. Zatím se nám nepodařilo spotřebvat zásoby jídla z Čech. Hlavně konzerv s rybičkami máme ještě na rozdávání. Jednou jsme si opravdu dopřáli, dali jsme si Cheesburger meny ve fastfoodu. Svátek jsme oslavili uzeným lososem. Vodu nabíráme v místech, která jsou určena na vypouštění hajzlíků z karavanů. Na těchto místech bývá kohoutek s pitnou vodou. Nakupujeme pečivo, mlíko a sladkosti. Snažíme se co nejčastěji konzumovat ovoce a zeleninu, ve výsledku je to však jen několikrát do týdne. Pivo ještě máme! A víno taky.

Hygiena

Zuby si čistíme s PETkou v ruce. Sprchujeme se za mírný poplatek po kempech jednou za 4-5 dní. Mezitím se myjeme na odpočívadlech, která jsou vybavena teplou vodou (když je k dispozici). V případě nouze používáme vlhčené kapesníčky. Pereme si v ruce průběžně při provádění hygieny. Žena se nečeše a nemaluje. Muž taky ne.

DSC_2970

Přírodní koupel

DSC_3963

Odpočívadlo s teplou vodou. Vhodné pro vaření i lehkou koupel.

 

Všeobecně

Kdyř prší, tak si čteme, píšeme deníky nebo popojíždíme jinam. Jsme velmi závislí na zdejší skvělé síti odpočívadel. Někdy jsou vybavena jen stolečkem, jindy jsou s kadibudkou a občas mají splachovací záchod s umyvadlem s teplou vodou a mýdlem. V těchto zařízeních se dá vykonat i taková částečná sprcha. Autu klesla spotřba, zřejmě kvůli nízkým rychlostem (80 km/h mimo obec). Máme měnič napětí, kterým nabíjíme notebook a baterky. Internet máme v mobilu. Jen na emaily a předpověď počasí (pište nám emaily, rádi je čteme!). Stále se ještě neusazujeme, jen tak projíždíme Norskem.

 

Bydlíme v autě a auto je pro nás vším. Celkově jsme snížili naše nároky, ale odměnou jsou nám zážitky, které bychom v hotelu nezažili. Často v průběhu noci pozorujeme polární záři, běhají nám kolem auta lišky a lasičky. Jsme přímo v přírodě, kvůli které jsme sem jeli. 24 hodin denně sledujeme její podoby a proměny. Ať začne svítit slunce, začne pršet nebo foukat vítr, nemusíme se dívat z okna, okamžitě víme, co se venku děje. Všechno spolu sdílíme, pomáháme si a dělíme se. Jsme nonstop jeden s druhým a vyhovuje nám to.

Travel is only thing you buy that makes you richer…