Holbæk, Kodaň

Posted by in Nezařazené

Sedím v zahradě za domem, krásně svítí slunce, je mi až horko. Z přemýšlení nad dočtenou kapitolou mě vytrhne vůně právě připravované kávy, kterou mi během chvíle přináší moje manželka. V takovém duchu se odehrává návštěva u tetičky v Holbæku.

Po přejezdu Německa jsem byl příliš unaven a tak v sedm hodin ráno přebrala kormidlo Pašíka Andrejka a dopravila nás do velmi příjemného městečka Holbæk, kde bydlí Andrejky prateta Jaruška se svojí rodinou. Od chvíle příjezdu nás Jaruška s manželem Olem zahrnuli svojí péčí a příkladnou pohostinností, které nám spolu s nádherným počasím vytvářejí perfektní pozitivní náladu.

Druhý den v Dánsku jsme vyrazili do Kodaně. Ole nás vezl autem a spolu s Jaruškou nám ukázali nejdůležitější místa v Kodani.  Pořídili jsme si automatickou krabičku na norské mýtné a pak jsme vyrazili do centra. Viděli jsme mimo jiné operu, královský palác, premiérku, ministry (dva), střídání stráží, kostel, královnino auto, prince Joachima, malou mořskou vílu, přístaviště, velkou loď, malé lodě, Christianii (svobodné město hipíků) no a Kodaň vůbec. Takže víc než všechno! Velké díky patří Olemu, který se v Kodani opravdu vyzná a pro jeho organizační schopnosti a smysl pro načasování proběhla návštěva hlavního města jak po másle.

Projíždíme okolí Holbæku na kole, čteme, píšeme. Nabíráme síly a užíváme krásného počasí, které zde není běžné a čekáme, až se umoudří počasí na severu, kam budeme dále směřovat.